معرفی شهر سرخ رود

۱۹ آبان ۱۳۹۹
۰ دیدگاه
سرخ رود

سرخ رود یکی از شهرهای شمالی کشور است که در استان مازندران قرار دارد این شهر به دلیل داشتن مناطق گردشگری زیبا و ساحلی بکر در بین گردشگران طرفداران زیادی دارد سرسبز توریستها و گردشگران زیادی را جذب می کند به عنوان یک شهر توریستی و دارای امکانات رفاهی مناسبی نیز می باشد انواع ویلاها و شهرک های ویلایی در این منطقه آماده ارائه خدمات به مسافران و گردشگران می باشند اما عده ای دیگر با هدف سرمایه گذاری به این شهر زیبا سفر می کنند این منطقه از شمال کشور جزو مناطق بسیار مناسب جهت خرید ویلا و زمین و سرمایه گذاری می باشد.

ما در این مقاله قصد داریم این بار از منظری متفاوت به این خطه سرسبز و شهرهای خوش آب و هوای آن بپردازیم خرید زمین و خرید ویلا مسئله است که امروزه سرمایه‌گذاران زیادی را جهت سرمایه‌گذاری در شهرهای شمالی بخصوص شهر سرخ رود ترغیب می‌کند. در ادامه مقاله به بررسی این موضوع و مطالب مربوط به آن خواهیم پرداخت.

خرید ویلا در سرخ رود

خرید ویلا در سرخ رود می‌تواند با دلایل و اهداف مختلفی اتفاق بیفتد. دسته ای از افراد جهت پناه بردن به منطقه‌ای آرام و بکر در تعطیلات پایان هفته برای فرار از دغدغه ها و فشار های زندگی، به خرید ویلا در سرخ رود روی می اوردند. دسته دیگر به عنوان سرمایه گذاران زمین و مسکن طرفدار خرید ویلا در سرخ رود و سایر شهرهای شمالی جهت سودآوری می باشند. آنچه مسلم است وجود یک سری مزایا برای هر دو دسته است. همانطور که در بخش ابتدایی مقاله به آن اشاره شد، سرخ رود به عنوان یک منطقه توریستی دارای امکانات رفاهی و گردشگری متعدد و ویژه ای جهت ارائه به مسافران است.

افرادی که به خرید ویلا با هر هدفی در این منطقه اقدام می‌کنند، می‌توانند از تمامی این امکانات بهره مند شوند. همین امر باعث شهرت و محبوبیت سرخ رود شده است. آب و هوای مطبوع، طبیعتی بکر و وجود انواع ویلا های ساحلی، جنگلی و شهری از مزایایی است که باعث جلب نظر و ترغیب بیشتر افراد برای تهیه ویلا در سرخ رود می‌شود. لازم است بدانید که انواع ویلاها در رنج قیمتی متفاوت و در مدل ها و نمونه های لوکس و معمولی در این شهر موجود می باشند‌. انتخاب نوع ویلا به هدف، سلیقه و بودجه شما بستگی دارد. اگر قصد خرید ویلا در شهر سرخ رود را دارید بهتر است بعد از مشخص کردن هدف و بودجه خود از افراد متخصص در این زمینه مشورت و کمک بگیرید.

خرید ویلا در مناطق شمالی کشور مستلزم رعایت نکات و آگاهی از یکسری قوانین میباشد یک مشاور املاک خوب می تواند شما را در مورد مسائل ملکی و حقوقی در این زمینه یاری دهد. بدون شک خرید موفق نیاز به کسب اطلاعات و بالابردن آگاهی دارد.

قیمت ویلا در سرخ رود

انواع ویلا با قیمت های مختلف در شهر سرخ رود جهت خرید و فروش توسط مشاوران املاک به مشتریان ارائه و معرفی می شوند. در این بخش از مقاله به بررسی عوامل موثر بر قیمت ویلا در سرخ رود می‌پردازیم. فاکتورهای مختلفی بر قیمت ویلا در این شهر محبوب تاثیرگذار هستند. اولین و مهمترین فاکتور نوع ویلا است. در منطقه سرخ رود معمولاً ویلاهای ساحلی و نزدیک به دریا قیمت بالاتری داشته و ویلاهای جنگلی و مسکونی با قیمت های مناسب تری به فروش می رسند. هر چه امکانات رفاهی و تفریحی موجود در ویلا مانند استخر، سونا و … بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می رود.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت ویلا در سرخ رود می‌توان به متراژ و زیربنای ویلا اشاره کرد که با افزایش آن قیمت ویلا نیز افزایش پیدا می‌کند. همچنین تعداد اتاق ها و سن بنا بر قیمت ویلا دخالت دارد. هرچه سن ویلا کمتر و بنا نوساز تر باشد، قیمت ویلا گرانتر است. قرارگیری ویلا از نظر دسترسی به مکان های گردشگری و جاده اصلی نیز می تواند بر قیمت آن تاثیر بگذازد. ویلاهای دوبلکس و تریبلکس طبیعتاً از ویلاهای فلت گران‌تر هستند. اگر بخواهیم یک رنج قیمت خرید برای ویلاهای سرخرود تعیین کنیم، می‌توانیم از قیمت یک میلیارد تا ۵۰ میلیارد را در این رنج بیان کنیم.

خرید زمین در سرخ رود

امروزه خرید و فروش اراضی با اهداف مختلف به یک شغل و سرمایه گذاری مناسب تبدیل شده است‌. در این میان شهرهای شمالی کشور بستر مناسبی جهت خرید و فروش زمین برای خریداران فراهم آورده اند. یکی از راه های رسیدن به سودآوری بالا روی آوردن به خرید و معامله اراضی می باشد. انجام این کار از راه قانونی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری پربازده محسوب شود. از میان زمین های موجود در مناطق شمالی، شهر سرخرود و به دلیل وجود شرایط جغرافیایی و آب و هوای مناسب تر معمولاً بیشتر مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد. سرخ رود همچنین دارای انواع زمین با کاربری های متفاوت است. انتخاب نوع زمین به هدف خریدار بستگی دارد.

معمولا سرمایه‌گذاران با هدف ساخت و ساز، سرمایه گذاری،خرید و فروش، کشاورزی و ویلا سازی نسبت به خرید زمین در سرخ رود اقدام می‌ نمایند. برای هر یک از این اهداف روش های منحصر به فردی وجود دارد که خریداران مستلزم رعایت نکات و قوانین آن می باشند. به عنوان مثال ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی منع قانونی دارد. همچنین باید توجه داشته باشند که زمین‌های کشاورزی به شکل غیر قانونی تغییر کاربری نداده باشند. بدون شک خرید زمین در سرخ رود دارای یکسری مزیت‌ها است. حق مالکیت و امکان دریافت وام از جمله مزایای مهم خرید زمین در سرخ رود می باشد که سرمایه‌گذاران را برای انجام این امر بیشتر ترغیب و تشویق می‌کند. از آنجایی که سرخ رود از نظر توریستی و گردشگری شهری پررونق محسوب می‌شود، خرید زمین با هر هدفی در این منطقه بدون شک با سودآوری همراه خواهد بود. هنگام تصمیم برای خرید زمین در سرخ رود بهتر است مناطقی را مد نظر قرار دهید که جای رشد و توسعه داشته باشد‌.

قیمت زمین در سرخ رود

قیمت زمین عامل مهمی در تصمیم برای خرید و فروش زمین است. زمین های موجود در منطقه سرخ رود دارای انواع متفاوتی می باشند. بدون شک نوع کاربری بر قیمت زمین تاثیر مستقیم دارد. در میان ۱۶ نوع کاربری که برای زمین‌های این منطقه تعریف شده است، زمین های تجاری دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر کاربری ها می باشد. زمین های کشاورزی و مسکونی نیز در رده بعدی قرار دارند. البته زمین‌ های کشاورزی خود از نظر داشتن یک سری امکانات مانند چاه آب، پمپ و … دارای قیمت های متفاوتی هستند. کاربری های دیگری مانند فضای سبز، مذهبی و ورزشی دارای قیمت های مقرون به صرفه تری می باشند.

از عوامل دیگر در تعیین قیمت زمین های سرخ رود می توان به محدوده قرارگیری زمین اشاره کرد. نوع سند، متراژ و موقعیت جغرافیایی از نظر میزان دسترسی نیز در این امر دخالت دارد. فاصله از دریا و جاده اصلی نیز از عوامل مهم تاثیرگذار دیگر بر قیمت زمین در سرخ رود می باشد.

نکات کاربردی خرید زمین یا ویلا در سرخ رود

در این قسمت به بیان نکات مهم خرید زمین جهت دستیابی به خریدی موفق می پردازیم. امروزه خرید زمین در سرخرود به یک راه مطمئن برای سرمایه گذاری تبدیل و در واقع خرید زمین در بین سرمایه گذاران باب شده است. در این میان لازم است افراد هنگام خرید و فروش هر نوع اراضی اطلاعات لازم در این زمینه کسب نمایند. توصیه می کنیم سرمایه‌داران غیر حرفه ای هنگام اقدام برای خرید و فروش زمین در سرخ رود به مشاوران و متخصصان این امر مراجعه کنند‌، همچنین میتوانند ملک خود را به صورت مستقیم با شرایط پرداخت ویژه از مجموعه ویلابازار خریداری کنند.

تصمیم گیری صحیح به همراه تعیین هدف نیز می تواند یاری دهند باشد. اگر شما نیز قصد خرید زمین در سرخ رود را دارید لازم است ابتدا هدف خود را مشخص نمایید. خرید ویلا با هدف نگهداری جهت سرمایه‌گذاری یا با هدف ساخت و ساز و تبدیل به ملک؟ بی شک در مورد اول هزینه های کمتری متحمل خواهید شد و در روش دوم باید نوع فعالیت خود را مشخص نمایید. میزان بودجه و وضعیت اقتصادی عامل تاثیرگذار و مهم دیگری در خرید ویلا و زمین در سرخ رود است. دقت کنید نوع زمین انتخابی با میزان بودجه شما متناسب باشد. تعیین کردن یک منطقه با موقعیت جغرافیایی مناسب جهت رشد دیگر تصمیم مهم در این زمینه است. توجه به نوع کاربری زمین و دقت به سند جهت جلوگیری از سواستفاده های احتمالی، احتیاط واجب است.

ارسال دیدگاه