راهنمای خرید زمین در شمال

۱۶ مهر ۱۳۹۹
۰ دیدگاه
خرید زمین در شمال

راهنمای خرید زمین در شمال

امروزه خرید اراضی مختلف امری بسیار حساس است. شما جهت موفقیت در این امر نیاز به یک راهنمای خرید خوب دارید. در این مقاله به عنوان یک راهنمای خرید زمین در شمال، مزایا و معایب و نکات مربوط به آن را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد. قطعا خرید و فروش زمین در شمال یک راه سرمایه‌گذاری می باشد. این کار ممکن است با سود دهی بسیار بالایی نیز به انجام برسد. نکته مهم برای موفقیت در این راه انتخاب راه قانونی برای خرید زمین در شمال است. توجه داشته باشید که در مناطق مختلف روستایی و شهری خطه شمال اراضی مختلفی با قیمت بسیار ارزان به فروش می‌رسند که ممکن است جزء زمین‌های کشاورزی بوده و از راه غیر قانونی تغییر کاربری داده باشند.

پس بدانید که زمین‌های بدون اشکال و دارای سند درارای قیمت بالایی هستند‌. عوامل موثر در قیمت زمین شمال نیز امری مهم است. در بیشتر موارد و نزدیک به ۸۰ درصد موارد فروش زمین در شمال به صورت قولنامه‌ای صورت می‌پذیرد. برخی از املاک قولنامه ای دارای سند اصلاحات اراضی نیز هستند. در این صورت می‌توان برای گرفتن سند شش دانگ به راحتی اقدام کرد. سند اطلاحات ارضی در واقع به عنوان یک اطمینان خاطر برای خریدار محسوب می‌شود. اکنون که قصد دارید سرمایه خود را با خرید زمین در شمال به سودآوری برسانید، لازم است آگاهی های لازم را در این زمینه کسب نمایید. این کار برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ضروری است. در ادامه مقاله بطور مفصل نکات مورد نیاز جهت خرید زمین شمال را گوشزد خواهیم کرد‌.

اهمیت خرید زمین در شمال

در جریان هستید که در چند سال اخیر خرید زمین در شمال رونق گرفته و با استقبال زیادی از سمت سرمایه گذاران مواجه شده است. اما دلیل این گرایش چیست؟ مردمی که در تهران یا کلان شهرهای دیگری مانند اصفهان ساکن هستند، شمال کشور را برای سرمایه گذاری و خرید زمین انتخاب می‌کنند. آنچه مسلم است موفقیت در سرمایه گذاری با خرید زمین در شمال می باشد. عوامل و فاکتورهای زیادی باعث شده که خرید زمین در شمال بیش از حد اهمیت داشته باشد. از جمله این عوامل رشد پذیری این منطقه است. شهرهای شمالی پتانسیل این را دارند که با داشتن ظرفیت‌های خالی در زمینه ‌های مختلف رشد کنند.

 این منطقه همچنین دارایی های با ارزشی مانند آب و هوای مطلوب، طبیعت بکر و موقعیت جغرافیایی مناسبی دارد که به عنوان گنجینه‌ای بی نظیر محسوب می شود. از فاکتورهای مهم دیگر می‌توان به فراوانی زمین در این منطقه اشاره کرد. تفاوت زیاد قیمت و هزینه شهرهای شمالی در مقایسه با کلانشهرهایی مانند تهران عامل دیگر علاقه افراد به خرید زمین در شمال است‌. افرادی که دارای بودجه مشخصی هستند، هنگام خرید زمین شمال دچار محدودیت نخواهند شد.

از دیگر دلایل مهم که باعث میل و رغبت روز افزون مردم جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه از کشور می‌شود، به صرفه بودن خرید زمین در شمال است. از طرفی هزینه های مرتبط با ساخت و ساز ملک نیز کم تر و مقرون به صرفه تر می باشد. در مجموع می توان به خرید زمین شمال به چشم یک فرصت طلایی نگاه کرد. پس فرصت را از دست ندهید.

مزایا و معایب خرید زمین شمال

در منطقه شمالی کشور انواع زمین با هدف ساخت و ساز، کشاورزی، سرمایه‌گذاری و … مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. اما مزایای خرید این نوع زمین ها در شمال چیست؟ از مزیت های بزرگ خرید زمین شمال این است که این امکان را به شما می دهد تا حداکثر استفاده را از آن زمین ببرید. در واقع فرصت مناسبی به شما داده شده تا بتوانید در این زمین بهترین کاربرد را اعمال کنیم. شما با خرید زمین در شمال می توانید نوع کاربرد زمین خریداری شده را خودتان مشخص نمایید.

 این امر یک شانس عالی به شما می دهد. لازم به ذکر است که انتخاب کاربری زمین باید حرفه‌ای انجام شود. در شمال ۱۶ نوع کاربری زمین تعریف شده که ممکن است شما را در انتخاب نوع کاربری زمین با محدودیت‌ هایی مواجه کند، پس کار را به متخصصان باتجربه بسپارید. ایجاد حق مالکیت مستقیم از دیگر مزیت های مهم خرید زمین در شمال است.

این امر همچنین باعث به وجود آمدن اطمینان و آرامش خاطر خریدار می شود. توجه داشته باشید که حق مالکیت برای خریدار هیچگاه از بین نخواهد رفت. امکان دریافت وام با سند معتبری که به عنوان حق مالکیت مستقیم به خریدار ارائه می شود نیز وجود دارد. معمولاً زمین های خالی و بدون استفاده کاربردی، نسبت به ویلاها و املاک تجاری دارای هزینه های جانبی و هزینه‌ های نگهداری کمتری هستند. این زمین ها همچنین از پرداخت هزینه خدمات شهری نیز معاف می باشند. مقرون به صرفه بودن زمین های ساخته نشده نسبت به زمین های توسعه یافته از دیگر مزیت‌های خرید زمین در شمال است که از پرداخت مالیات و عوارض نیز معاف می باشند. با وجود تمام مزیت های مهم خرید زمین شمال، معایبی نیز در این زمینه وجود دارد. اکنون لازم است از معایب این امر نیز آگاه شوید. در شمال هنگام فروش زمین خریداری شده ممکن است یکسری مسائل و چالش‌های مالی به وجود بیاید. ممکن است شما در بازدهی فروش ملک به سود نرسید. عدم بازیابی سرمایه اصلی از معایب خرید زمین در شمال می باشد. در صورت توسعه زمین خریداری شده شما از مزایای مالیاتی کمتری برخوردار خواهید بود. اگر قصد بهره برداری از زمین مورد نظر را دارید لازم است بدانید که این کار به مجوزهای زیادی نیاز دارد. از طرفی هزینه های زیادی را متحمل خواهید شد. از دیگر معایب مهم و بزرگ خرید زمین شمال، تحت تاثیر بودن قیمت زمین طبق نوسانات بازار املاک است. همچنین توجه داشته باشید که اگر زمین انتخاب شده شرایط محیطی بهتری داشته باشد، گران‌تر از زمین‌هایی با شرایط معمولی است.

نکات کاربردی خرید زمین در شمال

شاید سوال آن دسته از افرادی که قصد خرید زمین در شمال را دارند، این باشد که لازم است چه نکاتی را رعایت کنیم تا به خریدی موفق در جهت سرمایه گذاری دست یابیم‌؟ همانطور که می دانید امروزه یکی از شیوه های متداول سرمایه گذاری که در بین تمامی سرمایه‌داران باب شده خرید زمین در خطه شمالی کشور است. در بخش از مقاله به عنوان قسمت پایانی بحث قصد داریم به نکات مهمی در خصوص خرید زمین شمال اشاره کنیم. لازم است شما در هر فعالیت اقتصادی و هر نوع خرید و فروشی ابتدا یک سری اطلاعات درباره نحوه کار و انجام معامله کسب کنید.

 آگاهی از موضوع مورد نظر نیز کمک شایانی به شما خواهد کرد. اگر از آن دسته افرادی هستید که جزء سرمایه‌داران حرفه ای نمی باشید و مدام به کار خرید و فروش زمین مشغول نیستید، اقدام برای خرید زمین در شمال شاید برای شما امری دشوار باشد. از طرفی نگرانید که سرمایه جمع شده خود را در این معامله از دست ندهید. قبل از هر چیز بهتر است درست تصمیم بگیرید. ابتدا باید هدف خود را از خرید زمین در شمال مشخص کنید.

اگر قصد خرید زمین به عنوان نگهداری جهت سرمایه‌گذاری را دارید سختی های کمتری را متحمل می شوید. ولی اگر قصد دارید با هدف ساخت و ساز زمین را به یک ملک تبدیل کنید، در این صورت باید مشخص کنید که چه فعالیتی در ملک تجاری گسترش خواهید داد. مسئله دوم بودجه شما برای این معامله است. شما باید مقدار دقیق بودجه خودرا که برای این کار کنار گذاشته اید دقیقا مشخص نمایید تا روشن شود که چه زمینی برای شما مناسب تر است.

از جمله تصمیمات مهمی که باید در این زمینه بگیرید مشخص کردن منطقه ای است که میخواهید زمین شما در آنجا واقع شده باشد. برای این کار لازم است موقعیت جغرافیایی و میزان رشد منطقه را پیش بینی کرده و در نظر داشته باشید. هنگام معامله لازم است به سند زمین دقت کنید. امروزه افراد سودجو در مقابل عده‌ای از خریداران ناآگاه قرار گرفته اند و با ترفندهای خاصی سرمایه و دارایی آنها را تباه می کنند. پس احتیاط در این زمینه امری واجب است. برای جلوگیری از متضرر شدن در خرید زمین شمال می توانید با متخصصان و مشاوران حرفه ای در زمینه خرید و فروش املاک مشورت کنید.

همچنین توصیه می کنیم حتماً زمین مورد نظر و انتخاب شده را از نظر حقوقی مورد بررسی قرار داده و به مشکلات حقوقی و ساخت و ساز آن پی ببرید. اگر هدف شما از خرید زمین در شمال ساخت یک ملک تجاری باشد، بهتر است هنگام خرید زمین، کاربری آن را مشخص کنید تا بتوانید با توجه به آن نوع زمین را انتخاب نمایید. از جمله کاربری های تعیین شده برای زمین های شمال می توان به کشاورزی، صنعتی، معدن، مسکونی، ورزشی، تجاری، آموزشی، فرهنگیمذهبی، بهداشتیدرمانی، فضای سبز و …. اشاره کرد.

ارسال دیدگاه