خرید زمین جهت سرمایه گذاری

۵ مهر ۱۳۹۹
۰ دیدگاه
خرید زمین شمال

امروزه سرمایه گذاری یک راه کوتاه جهت رسیدن به ثروت به شمار می‌رود. البته در این راه پر پیچ و خم پستی و بلندی های زیادی وجود دارد. افرادی که سرمایه‌گذاری را جهت رسیدن به ثروت انتخاب می‌کنند باید افرادی ریسک پذیر باشند. بازار خرید و فروش زمین، ویلا و مسکن به جولانگاهی برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. البته سرمایه‌گذاری در این زمینه‌ها مدت هاست توجیه پذیر می باشد. سرمایه‌گذاران بر این باورند که سرمایه گذاری در زمینه مسکن و زمین قطعاً نتیجه خوبی خواهد داشت، اما لازمه موفقیت در هر کاری فراگیری فوت و فن کوزه گری آن است. عده زیادی از سرمایه‌گذاران معتقدند که خرید زمین سودآوری بیشتری نسبت به خرید ویلا و مسکن دارد.

همان طور که می دانید در کشور ما خرید زمین و ویلا بیشتر در مناطق شمالی رونق دارد. دلیل آن شرایط ویژه آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی و شرایط اقتصادی این منطقه می باشد که بستر مناسبی جهت فعالیت در این امر فراهم کرده است‌. از مزایای ویژه خرید زمین در شمال جهت سرمایه گذاری این است که شما می توانید زمین خریداری شده را با توجه به نوع کاربری آن اجاره و رهن بدهید. هچنین می توانید آنها را اجاره کرده و در مدت کوتاهی به ثروت برسید. در این مقاله قصد داریم به بررسی سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین در شمال پرداخته و مزایای آن را بیان کنیم. پس لطفا تا پایان بحث با ما همراه باشید‌.

راهنمای خرید زمین در شمال جهت سرمایه گذاری

امروزه سرمایه گذاری امر خطیری بشمار می رود، اما با وجود زمین های موجود در خطه سرسبز شمالی سهولت یافته است. نوار شمالی کشور و شهرهای مختلف آن در سه استان جای گرفته اند. در این میان مازندران به دلیل فاصله نزدیکی که با پایتخت دارد بالاترین و مهم‌ترین جاذبه گردشگری در این منطقه به شمار می‌رود. سرمایه‌گذاران نیز معمولاً شهرهای این منطقه را جهت سرمایه‌گذاری انتخاب کرده و آن را پربازده می‌دانند. البته لازم به ذکر است که گردشگری و وجود توریست در فصول مختلف بر این امر تاثیر گذار می باشد. افرادی که در جهت سرمایه گذاری برای خرید زمین در شمال اقدام می‌کنند، بهتر است قبل از انتخاب زمین با دقت بیشتری تمام مناطق و شهرهای موجود در منطقه شمالی را بررسی نمایند. برای انتخاب بهترین شهر یا منطقه از شمال بهتر است فاکتورهایی مانند آب و هوا، موقعیت مکانی و جغرافیایی مورد نظر قرار بگیرد. امکان رشد و گردشگری منطقه نیز در سودآوری و آینده سرمایه گذاری نیز تاثیر زیادی دارد.

مازندران از جمله مناطقی است که از نظر آب و هوایی و طبیعت با وجود داشتن دریا، جنگل، کوهستان و دشت منطقه ای تمام عیار را در جهت سرمایه‌گذاری فراهم آورده است. تمام سرمایه گذاران برای خرید زمین در این منطقه رقابت نشان می‌دهند. این منطقه از نظر گردشگری پر رونق بوده پس نتیجه می‌گیریم که شهرهای استان مازندران برای سرمایه گذاری در جهت سودآوری بیشتر گزینه مناسب تری است. از میان شهرهای مختلف این استان می‌توان به نوشهر و نور اشاره کرد که همواره مرکز توجه سرمایه گذاران می باشد. شهرهای نامبرده شده از دسته شهرهایی هستند که هنوز اشباع نشده و جا برای سرمایه‌گذاری و رشد بیشتر را نیز دارند.

مزیت خرید زمین در شمال جهت سرمایه گذاری

خرید زمین در شمال برای سرمایه گذاری مزایای ویژه و خاصی دارد که در این بخش به آن می پردازیم. در واقع خرید زمین برای آن دسته از افرادی که بودجه و وضعیت اقتصادی پایین تری داشته و علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این زمینه می باشند، بهترین گزینه است. این دسته از افراد می توانند با خرید زمین در شمال با استفاده از ساخت و سازهای مشارکتی در یک سرمایه گذاری به سودهی برسند. همچنین می‌توانند از طریق ساخت و سازهای انفرادی نیز  نسبت به بازگشت سرمایه خود عمل نمایند. در واقع بدون شک خرید زمین در شمال اقدامی سودآور به شمار می رود.

برای داشتن یک سرمایه‌گذاری موفق لازم است زمان مناسب برای خرید زمین در شمال را بدانید. مناسب ترین زمان جهت سرمایه‌گذاری در این زمینه هنگامی است که بازار به ثبات برسد. در این هنگام افرادی که از نوسانات بازار زمین و مسکن آگاهی دارند، می تواند کمک شایانی به شما بدهند.

خرید زمین در شمال

نکات خرید زمین در شمال

برای داشتن یک سرمایه گذاری موفق از طریق خرید زمین ابتدا باید پیش از سرمایه گذاری هزینه های خود را برآورد کنید. مقایسه قیمت ها بهترین راهی است که می تواند در این امر به شما کمک کند. امروزه با وجود دنیای وسیع مجازی این امر به راحت ترین کار ممکن تبدیل شده است. توصیه می کنیم قبل از اقدام برای خرید زمین در شمال ابتدا قیمت ها را بررسی کرده و از یک مشاور حرفه ای در جهت سرمایه گذاری زمین مشورت بگیرید. اگر خرید زمین را جهت سرمایه گذاری انتخاب می کنید، باید چشم و گوش خود را باز کنید‌. موقعیت زمین مورد نظر را به دقت بررسی کرده و همه جوانب آن را بسنجید. بهتر است منطقه ای را انتخاب کنید که زمین های آن جای پیشرفت و رشد داشته باشند. اگر قصد ساخت و ساز در زمین انتخاب شده را دارید آن را از نظر قرارگیری مسکن نیز مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید زمین هایی که در مسیر اصلی قرار دارند معمولا ارزش بالاتری خواهند داشت.

همانطور که در بخش قبل گفته شد بهتر است زمان مناسب جهت سرمایه‌گذاری را بدانید. اگر زمین را برای کشاورزی انتخاب می کنید، لازم است نقاط مختلف زمین مورد نظر را از نظر کشت، حاصلخیزی و پرورش محصول مورد نظر بررسی نمایید. مقدار آب در دسترس برای زمین های کشاورزی نیز نکته قابل اهمیت به شمار می‌رود. در مجموع به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا هدف خود را از خرید زمین در شمال مشخص کنید تا در نهایت دچار سردرگمی نشده و یک سرمایه گذاری موفق برای شما حاصل شود.

مناسب ترین شهرها جهت خرید زمین در شمال

همانطور که گفته شد بدون شک خرید زمین در هر صورت و در نهایت با سودآوری همراه خواهد بود. خرید مسکن مشکلات خاص خود را دارد اما خرید زمین این چنین نیست. با خرید زمین در شمال بدون اقدام برای بازسازی و حتی بدون پرداخت هزینه جهت نگهداری می توانید پس از مدتی به سودآوری دست پیدا کنید. این امر به علت افزایش ارزش واقعی ملک بوجود می‌آید. اگر زمین مورد نظر دارای موقعیت مکانی ویژه باشد یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می‌شود و شما را راحت‌تر، زودتر و بیشتر به سودآوری می‌رساند. در این بخش از مقاله به معرفی بهترین شهرها و مناسب ترین آنها از نظر سرمایه گذاری در شمال می پردازیم.

انتخاب مناسب ترین منطقه جهت خرید زمین به هدف شما بستگی دارد. پس از مشخص شدن اهداف خود باید کاربری زمین را نیز معلوم کنید. برای نگهداری یا ویلاسازی بهتر است از زمین های ساحلی و جنگلی انتخاب کنید. زمین های زراعی نیز جهت زراعت و کشاورزی بسیار مناسب هستند. در مجموع می توان گفت شهرهایی مانند آمل و بابل برای خرید زمین با هدف ویلا سازی مناسب بوده و جزء شهرهای تجاری و ساحلی این منطقه می‌باشند. نوشهر نیز به عنوان یک شهر توریستی و ساحلی نیز جای رشد دارد. به افرادی که علاقه خاصی به سرمایه‌گذاری دارند، زمین های منطقه سرخ رود، محمودآباد، خانه دریا و چمستان را جهت ویلا سازی پیشنهاد می کنیم.

خرید زمین بهتر است یا ویلا

شاید این سوال برای عده‌ای از سرمایه‌گذاران پیش بیاید که آیا تنها راه سرمایه گذاری در شمال کشور خرید زمین است؟ آیا امکان خرید ویلا نیز در شمال برای سرمایه گذاری وجود دارد؟ ما در این بخش از مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد. جواب این است که انتخاب زمین یا ویلا برای سرمایه گذاری به هدف شما از این کار بستگی دارد. بدون شک برای انجام یک سرمایه گذاری بی دردسر، بدون دغدغه با اطمینان و راحت، خرید یک قطعه زمین در شمال بهترین گزینه موجود است. البته موقعیت و مکان قرارگیری قطعه زمین بر میزان سرمایه‌گذاری شما تاثیر زیادی خواهد داشت. آنچه که مسلم است قیمت قطعه زمین خریداری شده در شمال می باشد که می‌تواند در مدت کوتاهی و حتی کمتر از ۶ ماه به چندین برابر افزایش پیدا کند. پس شما با سرمایه گذاری در زمینه خرید قطعه زمین در شمال هیچگاه ضرر نخواهید کرد.

اگر هدف شما از خرید زمین در شمال تفریح و داشتن محل اسکان باشد، پیشنهاد ما خرید ویلا است. در مجموع توصیه می کنیم قبل از اقدام جهت سرمایه‌گذاری و تصمیم برای خرید زمین یا ویلا، شرایط موجود را به خوبی بررسی کرده و از تصمیم عجولانه خودداری کنید.

بحث پایانی

در بخش پایانی مقاله می‌توانیم به این نتیجه دست پیدا کنیم که ارزش یک قطعه زمین خریداری شده در هریک از شهر های شمالی در طول زمان افزایش پیدا می‌کند. خریدار اگر هیچ اقدامی بر روی زمین خریداری شده انجام ندهد و آن را رها کند نیز به سود دست خواهد یافت. این امر به علت افزایش ارزش ملک و رشد تورم اتفاق می افتد. همانطور که می دانید امروزه ارزش پول کاهش پیدا کرده و با افزایش قیمت ارز و سکه در بازار، قیمت زمین و مسکن نیز روند صعودی پیدا کرده است. در این میان عده‌ای از سرمایه‌گذاران که با خرید زمین در شمال به سرمایه گذاری اقدام کرده بودند به سود زیادی دست پیدا می نمایند.

هم اکنون نیز برای انجام این کار دیر نیست. شما اگر در این زمان برای خرید زمین در شمال اقدام کنید، در آینده ای بسیار نزدیک نظاره‌گر روند صعودی قیمت و افزایش سودآوری خواهید بود. عده زیادی از افراد بر این باورند که امر سرمایه‌گذاری بسیار سنگین و سخت است. اما شما می توانید به راحتی با توجه به نکات و آموزه‌های بیان شده در این مقاله در کوتاه‌ترین زمان ممکن با استفاده از مسیر سهل و آسان به سرمایه‌گذاری موفق دست پیدا نمایید.

ارسال دیدگاه